Obsługa prawna

Joanna PiwowarczykKancelaria Radcy Prawnego Joanna Piwowarczyk

ul. Rymanowska 23/8
35-083 Rzeszów

[email protected]

www.kancelariapiwowarczyk.pl

 
 


Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie, nr Rz-1093

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wyniki w nauce. W latach 2013-2015 odbywałam aplikację radcowską.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w kancelariach prawniczych ukierunkowanych na obsługę podmiotów gospodarczych, w tym klientów z branży instalacyjno-sanitarnej, metalurgicznej i drzewnej oraz klientów zagranicznych. Dodatkowo od pięciu lat jestem także pracownikiem uczelni publicznej. Działanie zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym pozwoliło mi na szersze doświadczenie i rozwinęło umiejętności skutecznej analizy i rozwiązywania problemów prawnych zarówno z perspektywy przedsiębiorców, jak i dużej organizacji sfery budżetowej.

Specjalizuję się w prawie cywilnym, prawie umów oraz prawie spółek, w obszarze kompleksowej obsługi podmiotów gospodarczych poprzez świadczenie pomocy prawnej w bieżącej działalności i stosunkach wewnętrznych (m in. dochodzenie wierzytelności zarówno na drodze procesowej, jak i przy wykorzystaniu metod koncyliacyjnych, pomoc w prowadzeniu negocjacji, sprawy korporacyjne i rejestrowe, ochrona dóbr osobistych, opiniowanie zagadnień związanych ze stosunkami pracowniczymi, a także w prawie o szkolnictwie wyższym i oświatowym).

Moje doświadczenie praktyczne uzupełnia praca dydaktyczna jako nauczyciela akademickiego, w ramach której prowadzę zajęcia z zakresu prawa własności intelektualnej.

Posiadam także doświadczenie w realizacji projektów w środowisku międzynarodowym, w których brałam udział jako ekspert prawny zespołu negocjacyjnego, doradzający w zakresie wypracowania optymalnych rozwiązań dla realizacji wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i naukowych w warunkach różnych porządków prawnych państw – uczestników konsorcjum.

W wolnych chwilach zgłębiam również swoją wiedzę w zakresie przekształceń kapitałowych a także wykonywania legal due diligence. Posiadam czwarty stopień menedżerski IPMA D. Jestem współzałożycielką bloga oPrawiewBIZNESie.pl. Dobrze posługuję się językiem angielskim, w tym terminologią prawniczą oraz Business English, posiadam certyfikat LCCI na poziomie C1.

Prywatnie uwielbiam podróżować, interesuję  się zdrowym stylem życia a pierwszymi recenzentami autorskich przepisów kulinarnych są mąż i synek, dużo jeżdżę na rowerze i uprawiam amatorsko trekking górski.

Na skróty

Partnerzy Uczelni: