Studenci Zarządzania i inżynierii produkcji uczestnikami certyfikowanego szkolenia

W dniu 24 stycznia 2018 studenci kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji uczestniczyli w certyfikowanym szkoleniu z zakresu stosowania sterowników PLC FATEK oraz paneli operatorskich HMI WEINTEK w automatyzacji procesów przemysłowych.

Kurs prowadził Pan Patryk Mocak z firmy Multiprojekt. Tematyka szkolenia była rozwinięciem efektów kształcenia realizowanych w ramach przedmiotu: Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych. Podczas spotkania omówiono problematykę realizacji zadań sterowania oraz sposoby  ich programowania na sterowniku PLC. Następnie dla przygotowanego systemu sterowania studenci programowali środowisko operatorskie z zastosowaniem paneli HMI. Poprzez środowisko symulacyjne analizowali na bieżąco efekty funkcjonowania systemu sterowania.

Całość przedstawionych zagadnień pozwoliła studentom zapoznać się z tym, jak programuje się nowoczesne systemy sterowania dedykowane zautomatyzowanym procesom produkcyjnym.

Oprogramowanie do sterowników PLC FATEK oraz paneli operatorskich WEINTEK udostępniane jest bezpłatnie na stronie dystrybutora firmy Multiprojekt.

Na stronie internetowej  👉🏻(www.multiprojekt.pl) można znaleźć dodatkowe informacje o innych szkoleniach realizowanych przez tą firmę oraz ofertę z zakresu automatyki przemysłowej, czy budynkowej.

indeks