V Konferencja metodyczna na temat: Bezpieczeństwo dziecka w szkole i w domu – wyzwania, szanse i zagrożenia

Instytut Nauk Humanistycznych (Zakład Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej) PWSZ im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcim iu

serdecznie zaprasza na V Konferencję metodyczną na temat:

Bezpieczeństwo dziecka w szkole i w domu – wyzwania, szanse i zagrożenia

która odbędzie się 10 maja br. w Auli im. Kazimierza Piechowskiego (w Collegium Sub Horologio) PWSZ im. rotm. Witolda Pileckiego w Oświęcim iu

Program konferencji obejmuje obrady plenarne i warsztaty tematyczne:

14.00 – 14.10

Otwarcie konferencji

14.10 – 14.40

Współczesne zagrożenia dziecka. Profilaktyka i przeciwdziałanie – Prof.nadzw.dr hab. Marek Walancik (Prorektor ds. Nauki WSB w Dąbrowie Górniczej)

14.40 – 15.10

Jak rozwikłać uwikłanych w Sieci, czyli o zagrożeniach płynących z Internetu w kierunku dzieci – mgr Justyna Rozum (psycholog, terapeuta, JR Psychologia Justyna Rozum – Poradnia Psychologiczna w Cieszynie)

15.10 – 15.30

Ochrona dziecka w Sieci  – technik informatyk Adrian Olek (PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcim iu )

15.30. – 15.35. Zakończenie obrad plenarnych

15.35 – 16.00  Przerwa kawowa

16.00– 17.30. Warsztaty tematyczne:

1. I. Warsztat psychologiczny: Jak zadbać o bezpieczeństwo psychiczne dziecka w szkole i w domu – mgr Justyna Rozum (psycholog, terapeuta, JR Psychologia Justyna Rozum – Poradnia Psychologiczna w Cieszynie)