Juwenalia 2017

W tym roku Juwenalia Oświęcimskie 2017 Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego odbędą się 26 maja (tj. piątek) na płycie Rynku Głównego w Oświęcimiu.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00.

Wystąpią:

VNM
https://www.facebook.com/vnm.official/
VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. Jego talent dostrzegł wtedy Sokół i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape”. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową Prosto Label.

Koniec Świata
https://www.facebook.com/KoniecSwiataOfficial/
Zespół Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach. Po siedmiu miesiącach wspólnego grania nagrał swój pierwszy album pt. „Korzenie”. Płyta została wydana przez wydawnictwo „Zima”. Następnie grupa zaczęła coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Zespół zaczął także koncertować w Europie, swój program koncertowy zaprezentował m.in. w Niemczech, Czechach czy Słowacji, a wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. 2 lata po debiucie ukazał się drugi album „Symfonia na Sprzedaż”, promowany podczas trasy koncertowej, gdzie zespół wystąpił na IX Przystanku Woodstock w 2003 roku. Trzeci album studyjny „Kino Mockba” ukazał się w 2005 roku. Dorobek studyjny zespołu zamyka płyta „God Shave the Queen” z ubiegłego roku. W swojej muzyce zespół łączy elementu muzyki ska, punk rocka oraz folku.

Na skróty

Partnerzy Uczelni: