W dniu 14 czerwca o godz. 11:00 rozpoczną się obchody 77. rocznicy przybycia I transportu polskich więźniów politycznych do Obozu Auschwitz oraz Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.


Z okazji Jubileuszu 20-lecia działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Oświęcimskim Centrum Kultury zapraszamy na Konferencję „Komunikacja międzypokoleniowa”, która odbędzie się 7 czerwca o godz. 10:00
w PWSZ im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.


Studenci I roku Pielęgniarstwa,
Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa,
Nauczyciele Akademiccy
mają zaszczyt zaprosić

na uroczystość Czepkowania

w dniu 25 maja 2017 roku (czwartek)  o godz. 14:00

w auli im. Kazimierza Piechowskiego
Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
przy ul. Kolbego 8


W tym roku Juwenalia Oświęcimskie 2017 Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego odbędą się 26 maja (tj. piątek) na płycie Rynku Głównego w Oświęcimiu.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00.

Wystąpią:

VNM
https://www.facebook.com/vnm.official/
VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. Jego talent dostrzegł wtedy Sokół i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape”. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową Prosto Label.

Koniec Świata
https://www.facebook.com/KoniecSwiataOfficial/
Zespół Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach. Po siedmiu miesiącach wspólnego grania nagrał swój pierwszy album pt. „Korzenie”. Płyta została wydana przez wydawnictwo „Zima”. Następnie grupa zaczęła coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Zespół zaczął także koncertować w Europie, swój program koncertowy zaprezentował m.in. w Niemczech, Czechach czy Słowacji, a wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. 2 lata po debiucie ukazał się drugi album „Symfonia na Sprzedaż”, promowany podczas trasy koncertowej, gdzie zespół wystąpił na IX Przystanku Woodstock w 2003 roku. Trzeci album studyjny „Kino Mockba” ukazał się w 2005 roku. Dorobek studyjny zespołu zamyka płyta „God Shave the Queen” z ubiegłego roku. W swojej muzyce zespół łączy elementu muzyki ska, punk rocka oraz folku.


W dniu 29.05.2017 r. odbędzie się XXXVI SESJA KOLBIAŃSKA „Wychowanie do wartości w Europie”. Sesja rozpocznie się o godz. 9.30 w Państwowym Muzeum Auchwitz-Birekanu, nastepnie o godz. 10.30 zostaną wygłoszone wykłady w PWSZ Oświęcim im. rtm. Witolda Pileckiego. Na zakończenie Sesji odbędzie się  uroczysta Msza Św. w Kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w aktualnościach.


13.05.2017 godz. 10:00 „Ty też możesz uratować komuś życie i zostać bohaterem”
(grupa wiekowa 6-9 lat)
– wykład dr nauk medycznych Anity Kocięby-Łaciak
(Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ul. Kolbego 8)

 

13.05.2017 godz. 11:30 „Ty też możesz uratować komuś życie i zostać bohaterem”
(grupa wiekowa 10-12 lat)
– wykład dr nauk medycznych Anity Kocięby-Łaciak
(Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, ul. Kolbego 8)


17.06.2017 godz. 11:00 „Niech zabrzmi muzyka”
– wykład Pawła Jaskólskiego
– zakończenie roku akademickiego, wręczenie dyplomów
( Oświęcimskie Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24)

 


Na skróty

Partnerzy Uczelni: