Kolekcja eBook Academic Collection – otwarty dostęp

eBooks_1200x600

Zapraszamy do korzystania z wielodziedzinowej kolekcji książek elektronicznych
EBSCO Academic Collection.

Kolekcja eBook Academic Collection na platformie EBSCOhost to wielodziedzinowa kolekcja 150.000 książek elektronicznych od ponad 515 wydawców w tym wiodących wydawnictw naukowych takich jak: Elsevier, Springer, Brill Academic Publishers, Cambridge University Press, Oxford University Press, Taylor & Francis, John Wiley&Sons, ASM International, EDP Sciences, Emerald, Institution of Engineering & Technology, IOS Press, Sage, jak również wydawnictw uniwersyteckich, w tym MIT Press, Princeton University Press, University of California Press i wiele innych. Książki są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale również innych językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskich czy czeskim.

Tematyka książek obejmuje między innymi: psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Aktualną listę dostępnych tytułów znajdą Państwo pod poniższym linkiem: Academic Collection – Worldwide – All – October 2016

Najważniejsze zalety kolekcji książek EBSCO:

• Pełna integracja zasobów na jednej, dobrze znanej użytkownikom platformie EBSCOhost oraz w wyszukiwarce naukowej EDS – jednoczesny dostęp do książek elektronicznych, baz EBSCO i innych źródeł na jednej platformie, zapisywanie rozdziałów w formacie PDF, stałe linki do wyszukiwań i dostępność wszystkich funkcji platformy
  • Książki widoczne w katalogu biblioteki dzięki bezpłatnie przekazywanym rekordom MARC
  • Tytuły wybrane przez zespół doświadczonych bibliotekarzy dziedzinowych
  • Ponad 56.000 tytułów od wydawnictw akademickich takich jak Oxford, Cambridge, Harvard, MIT i innych.
  • Ponad 1.800 tytułów z listy Choice Outstanding Academic Titles – są to tytuły uznane przez środowisko akademickie w USA za najlepsze książki naukowe – więcej informacji: http://www.ala.org/acrl/choice/outstanding
  • Książki dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim i wielu innych językach
  • Nielimitowany dostęp do tytułów
  • Możliwość pobierania całej książki nawet na okres 365 dni
  • Możliwość pobierania fragmentu książki lub wybranych rozdziałów nawet do 100 stron podczas jednej sesji
  • Aplikacja mobilna EBSCO eBooks pozwalająca na dostęp do całej kolekcji

Poniżej znajdą Państwo krótki przewodnik dotyczący książek elektronicznych EBSCO oraz szczegółowy opis kolekcji:

Korzystanie z baz EBSCO jest możliwe poprzez link: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e000tww

Aby uzyskać dostęp do baz, należy pobrać dane do logowania w Bibliotece.

Test trwa do 31 marca 2017 r.